Czym jest autoempatia?

Autoempatia to świadome, intencjonalne i regularne działanie wobec siebie samego, polegające na praktykowaniu higieny emocjonalnej i autorefleksji.
Jest to pewien proces, dzięki któremu możliwe jest zrozumienie własnych uczuć, zachowań i możliwości. Autoempatia jest działaniem celowym, które pomaga tworzyć, osiągać i wzmacniać dobrostan.
Może być szczególnie pomocna w sytuacjach trudnych, kiedy konieczne jest zadbanie o zaspokajanie własnych potrzeb, także tych emocjonalnych, po to aby w poczuciu poszanowania własnych uczuć, łagodniej przechodzić z sytuacji stresowej do poczucia spełnienia.
Dlatego fundamentem autoempatii jest uważność, która pomaga zredukować napięcia, spowodowane stresem czy kryzysami osobistymi. Pomaga także lepiej funkcjonować, na co dzień. Poza tym przy autoempatycznym wzmocnieniu samej siebie, iluzją staje się poczucie osamotnienia. A kluczową umiejętnością jest nabranie dystansu do oczekiwań innych wobec nas. To pozwala na skuteczniejsze dbanie o własne granice i funkcjonowanie w życiu, w oparciu o indywidualne wartości.
W autoempatii funkcjonują zasady własnego, głębokiego zaangażowania w bycie ze sobą w świadomym kontakcie. To rodzaj więzi z samym sobą, której czułym punktem jest bezwarunkowa akceptacja samego siebie. Przy jednoczesnej zgodzie, na modyfikowanie nawyków, w taki sposób aby sprzyjały zdrowiu.
Autoempatia nie oznacza, że sobie odpuszczam, że mi nie zależy, że zgadzam się na zastałą rzeczywistość. Bycie autoempatycznym, to bycie aktywnym. Skłonnym szukać naturalnych rozwiązań redukujących nieprzyjemne doznania z ciała, ale także cierpienia związane z odczuwaniem tego, co trudne emocjonalnie.

Sprawdź, jak zmieni się twoje samopoczucie, kiedy świadomie o nie zadbasz?

Dla kogo jest autoempatia?

Jakiś czas temu zaobserwowałam, że coraz więcej kobiet wysoce empatycznych wobec innych, ma problemy z radzeniem sobie z własnymi emocjami. Czują się zagubione wobec rosnących oczekiwań otoczenia, zestresowane, sfrustrowane i miewają zdrowotne problemy związane ze stresem. Kobiety te ustawiły potrzeby innych osób wyżej niż swoje. A na realizację własnych nie starczało im sił.
Dlatego postanowiłam pomóc takim kobietom, zapraszając je na ścieżkę autoempatii czyli świadomych i intencjonalnych działań w kierunku wzmocnienia siebie samej i odzyskania wewnętrznej równowagi.
Przywyknęłyśmy do tego, żeby rozwijać w sobie samokrytycyzm aby zaadaptować się do życiowych wymogów. Traktując się w ten sposób, odsunęłyśmy się od siebie samych, rozwinęłyśmy zdolność tłumienia trudnych emocji a tym samym cierpimy na notoryczny głód akceptacji. To bardzo szkodliwa dla zdrowia postawa życiowa, która wpędza nas w spiralę niekończącego się stresu, frustracji i nierealnych oczekiwań. Dlatego mówię temu STOP! I zapraszam Cię do praktykowania autoempatii wobec samej siebie. 
Wierzę, że w kobietach jest potencjał, dlatego pomagam im zamieniać ich doświadczenia w złotą nić prowadzenia.Czasem każda z nas doświadcza życiowych trudności.

Szkoła Autoempatii - czego możesz się spodziewać

Już możesz dołączyć do Szkoły AutoempatiiJeśli wolisz dokonać przelewu bezpośrednio - wpłać równowartość całości programu lub I ratę, na rachunek

nr 08105012721000009249237950

właściciel rachunku:
Anna Czupryniak-Fabiniak
Zdrowy Rozwój
41-300 Dąbrowa Górnicza
NIP 6292050610
w treści przelewu wpisz następującą treść - "opłata za udział w programie Szkoła Autoempatii" (jeśli płacisz za calość z góry) lub "wpłata I raty za udział w programie Szkoła Autoempatii"
Po dokonaniu przelewu, proszę Cię o mail, na zdrowy_rozwoj@wp.pl z potwierdzeniem wpłaty.
Najlepiej będzie, jeśli napiszesz z maila, na który będę mogła wysłać, Ci dostęp do materiałów Szkoły Autoempatii.
START programu Szkoła Autoempatii 1 marca 2018

Chcesz poznać szczegóły, co zawiera program Szkoły i jakie możesz uzyskać korzyści z udziału?