FreshMail.pl

Jak wykorzystać w rozwoju swój cykl?

with Brak komentarzy

wywiad z Sylwią Bogucką, ewolucjonistką

Ona zawodowo budzi MOC w kobietach i zespołach, aby miały więcej poczucia sensu i frajdy na co dzień. Sama o sobie mówi: ewolucjonistka. Pracuje jako Coach (ICF PCC), i jest absolwentką seksuologii, e-biznesu, zarządzania i marketingu oraz pielęgniarstwa.
Prowadzi grupę KOBIECE KORZENIE MOCY, gdzie edukuje o świadomym byciu w cyklu. Miłośniczka etnicznej kultury słowiańskiej i hawajskiej, malowania (vedicart, mandale), tańca (hula, 5 rytmów i freedance) i wiedzy o ludzkim ciele.

img_3805

 
 
Przeczytaj wywiad z Sylwią Bogucką

 


Ania Czupryniak-Fabiniak: Opowiedz czym zajmujesz się na co dzień?
Sylwia Bogucka: Na co dzień przeprowadzam świadome ewolucje osobiste, czyli zawodowo budzę moc w kobietach i zespołach, aby miały frajdę i poczucie sensu każdego dnia. Co oznacza, że coachuję, trenuję, szkolę, prowadzę warsztaty, webinary i sesje indywidualne na żywo i online.
 
Dlaczego Sylwia jest ewolucjonistką?
Jestem ewolucjonistką, bo wierzę w proces, naturę i moc życiowych cykli. Jeśli chcemy, aby zmiana zakorzeniła się w naszym życiu to wykorzystując ewolucyjne podejście bazujące na naturalnych zdolnościach  i umiejętnościach adaptacyjnych, zyskujemy skuteczność i trwałość, choć wymaga to od nas więcej cierpliwości i konsekwencji. Rewolucyjne podejście wywraca naszą codzienność do góry nogami.
Ewolucja osobista to proces transformacji w zmiennych warunkach środowiska. Podlegamy jej, czy chcemy, czy nie. Jesteśmy częścią natury, również czy chcesz, czy nie. Świadomie podchodząc do tego procesu mamy wybór – kreować swoją rzeczywistość, zamiast biernie podążać. A zmiana i tak nas dopadnie. Procesu nie powstrzymamy.
 

Pracując w korpo zatraciłam się w pracowaniu i udowadnianiu sobie i innym, że zasłużyłam, że należy mi się, że dam radę, że jestem odpowiednia. I w tym zagubieniu zaczęłam poszukiwać i testować. Na początku przyszła do mnie joga i jest ze mną do dziś. Jednak potrzebowałam czegoś bardziej roztańczonego.  I tak trafiłam na hula. Zakochałam się. 

 

Skąd wzięły się w Twoim życiu etniczna kultura słowiańska i hawajska, malowanie, taniec? Domyślam się, że to zainteresowania ale ciekawi mnie czy poszukiwałaś czy przyszły do Ciebie?
Lubię być blisko ziemi, zakorzeniona, czuć mocno stopy na ziemi, stać stabilnie. Od dawna poszukiwałam podejścia, które w sobie ma siłę ciała, ugruntowanie i naturę. Pracując w korpo zatraciłam się w pracowaniu i udowadnianiu sobie i innym, że zasłużyłam, że należy mi się, że dam radę, że jestem odpowiednia. I w tym zagubieniu zaczęłam poszukiwać i testować. Na początku przyszła do mnie joga i jest ze mną do dziś. Jednak potrzebowałam czegoś bardziej roztańczonego.  I tak trafiłam na hula. Zakochałam się. Hawajski taniec w dwóch odmianach tradycyjnej i współczesnej był odpowiedzią na moje poszukiwania. Łączy w sobie moc ciała i ziemi. Idealna forma ruchu, która synchronizuje półkule mózgowe, jest wymagająca i uczy wytrwałości. I tak zaczęłam praktykować i pracować nad relacją z moim ciałem. Romans z hula trwa już z ponad 12 lat.
Natomiast słowiańskie klimaty są konsekwencją zakorzenienia w życiu i  w hula. Mój hawajski nauczyciel Lanakila, często powtarza, że trzeba znać mity i historię miejsca z jakiego pochodzisz. A ja dodam do tego, że aby mieć wewnętrzną moc trzeba znać swoje korzenie. Od dziecka fascynowała mnie mitologia. Niestety rodzima była traktowana po macoszemu. Było mnóstwo publikacji o mitach greckich, rzymskich i egipskich a nasze słowiańskie były w zapomnieniu. Dziś na szczęści jest reaktywacja zainteresowania czasami prasłowiańskimi i coraz więcej książek i artykułów pojawia się na ten temat, choć trzeba pamiętać, że nie ma zbyt wiele materiałów źródłowych.
Co do malowania to jak zaczęłam w dzieciństwie to nigdy nie przestałam. Miałam nawet marzenie o ASP, którego nie zrealizowałam. Jeszcze. Lubię rysować myśli. Podczas warsztatów i sesji również wykorzystuję tę formę pracy. Moje rysunki pojawiły się w książce „o Zosi, co” , którą napisałam z moją przyjaciółką – Julią. Mam to w DNA. Fascynują mnie mandale. I kiedy tylko potrzebuję uczesać myśli, wyciszyć głowę zasiadam do mandalowania. I po chwili świat przestaje istnieć i jestem w tu i teraz, bezmyślna. 
 

…kobiecy cykl to nasz zasób. I tylko my możemy zrobić z niego użytek. Jeśli tylko zachcemy. Możemy nie dostrzegać swojej kobiecości, możemy używać jej tylko w relacjach partnerskich, seksualnych albo możemy żyć holistycznie, w równowadze i totalnie w zgodzie ze swoim rytmem – to zawsze jest wybór.   

 

 

Co to znaczy być świadomie w cyklu?
Nasz miesięczny cykl to nie tylko sposób planowania rodziny. To rytm energii naszego życia. To skuteczność działania. To możliwość osiągnięcie celów bez zbytnich obciążeń. Moje motto w tym temacie: Jesteś kobietą? Zatem jesteś ekspertką od zmiany a kobiecość to twój największy potencjał !
 Naturalny cykl kobiety = naturalny cykl motywacji!
Hormonalne huśtawki dają się we znaki zarówno nam, jak i naszym najbliższym. Zachęcam gorąco do obserwowania siebie z uważnością i swoje życie planować według własnego kalendarza menstruacji. Przez trudne sprawy lepiej przebrniemy będąc w fazie wiosny i lata. Wówczas ewentualna porażka nie będzie wtedy taka dotkliwa i straszna. Na zakupy, po szałowe kreacje wybierajmy się również w tym czasie. Więcej siły na bieganie od sklepu do sklepu plus pozytywny nastrój równa się zakupy udane.
Jesieni pozostawmy zaopatrzenie lodówki i na lżejsze przedsięwzięcia. Podczas menstruacji świętujmy swoją kobiecość i intuicji.
Podsumowując:
MENSTRUACJA > ZIMA  > NÓW: Twój Święty Czas na Twoje wartości, potrzeby i duże marzenia. Idealny do stworzenia bezwstydnej wizji na siebie. Samo-czas. Oczyszczenie. Relaks
FAZA FOLIKULARNA > WIOSNA > FAZA WZROSTU: Znów nowy początek, cele, plany i zadania. Na tapecie działanie z entuzjazmem i zapałem. Energia. Współdziałanie. Współbycie. Kreatywność
OWULACJA > LATO >PEŁNIA: Szczyt szczytów. Maksymalizacja działań i możliwości. Poszerzona strefa wpływów. Pik energetyczny i werbalny. Realizacja. Seksapil. Pełnia kobiecości
FAZA LUTEALNA > JESIEŃ > PMS: Słaba forma. Możliwy kryzys. Czas podsumowania, asertywności i mówienia NIE. Plejada emocji i humorów. Zanim zareagujesz – policz do 10…
 
Dlaczego to ważne?
Bo kobiecy cykl to nasz zasób. I tylko my możemy zrobić z niego użytek. Jeśli tylko zachcemy. Możemy nie dostrzegać swojej kobiecości, możemy używać jej tylko w relacjach partnerskich, seksualnych albo możemy żyć holistycznie, w równowadze i totalnie w zgodzie ze swoim rytmem – to zawsze jest wybór.   
 
3 kroki do bycia zdrową kobietą, które promujesz, to…
Każda z nas w swoim życiu pełni różne role i chce w nich realizować się i spełniać. Zacznijmy od zawodowej strefy, czyli krok 1. „Kobieca Liderka” – odpowiedzialna za swoje życie i mająca świadomość swoich wartości, zalet i wad, zaangażowana w relacje, tworząca zgrane zespoły i nadal kobieca. Odwaga, pasja i rozwój kompetencji to jest kierunek działania w tym obszarze. Krok 2, to perspektywa holistycznego podejścia do siebie i innych. Każdy z nas na tej ziemi jest CUDEM, bo ma: ciało, umysł, duch i emocje. W tym obszarze najważniejszy kierunek to dążyć do  równowagi, zachowując spójność w tym co mówimy, robimy i myślimy. Krok 3 to Korzenie Mocy – czyli odkrywanie własnej kobiecości, mądrości płynącej od przodków z natury i świadome bycie w swoim cyklu, aby być kobietą w pełni.
 
Jak można zacząć odkrywać w sobie liderkę? Zaakceptować, że jestem cudem i uświadomić sobie, że moja kobiecość to korzeń mojej mocy?
Ewolucyjnie oczywiście. Małymi krokami, ale konsekwentnie. Zadając sobie pytanie – PO CO? Po co robię to robię, po co się z kimś spotykam, po co wstaję rano, po co chcę mój cel osiągnąć… Im więcej pytań sobie zadajemy tym lepiej dla naszego mózgu. Mózg jest zajęty poszukiwaniem odpowiedzi a Ty możesz działać, eksperymentować, doświadczać i poznawać siebie.

 

Podsumuj proszę, jak możemy tę wiedzę o sobie jako kobiecie podlegającej tym rytmom natury, wykorzystać w rozwoju.
Mi osobiście świadomość mojego cyklu pomaga w zarządzaniu energią życiową. Po prostu wiem, kiedy mogę podkręcić śrubę i dać czadu z działaniem, a kiedy odpuścić. Pomaga mi w akceptacji słabości, bo wiem, że w fazie lutealnej, tuż przed okresem nie będę zbyt twórcza i błyskotliwa a najważniejsze wiem, że to minie. I taka świadomość pomaga w pracy, uczeniu się, ćwiczeniu i w relacjach. W każdej z nas jest Wiedźma, co wie, Kompanka co lubi towarzyszyć i uczyć się, Bogini powalająca swoim potencjałem i działaniem oraz Wojowniczka Zołza niezbyt przyjemna ale bardzo potrzebna do wyznaczania swoich granic. Dobrze poznać „te Panie” i świadomie z nimi współpracować dla życia pełnego frajdy i sensu.
Właśnie pracuję nad programem edukacyjno-aktywującym, oczywiście dla kobiet, który  ruszy w przyszłym roku. 14 lutego zacznie się sprzedaż oficjalna. Będzie online,  z webinarami, ebookiem, wsparciem, ćwiczeniami, doświadczaniem. Oczywiście w temacie kobiecości, ciała, relacji i cyklu w biznesie. Już dziś można się zapisać na listę oczekujących i być w grupie wybranek, które poznają, jako pierwsze szczegóły programu.  www.instytutkompetencji.pl/kobieca-moc/

 


Sylwia zapoczątkowała swoim wystąpieniem LIVE, nową formułę projektu Kawa ze śmietanką stories tj. edycja 2018; A to oznacza, że w przyszłym roku projekt nadal będzie częścią marki Zdrowy Rozwój, jednak przybierze inną formułę.  Będę o tym informować,w grupie Zdrowy Rozwój Kobiet, na facebooku, w podsumowaniu tegorocznej edycji.

 

 

Sylwia Bogucka, coach, seksuolog, ewolucjonistka
Sylwia Bogucka, coach, seksuolog, ewolucjonistka
Sylwia Bogucka – Coach (ICF PCC), seksuolożka i ewolucjonistka. Prowadzi grupę KOBIECE KORZENIE MOCY, gdzie edukuje o świadomym byciu w cyklu. Miłośniczka etnicznej kultury słowiańskiej i hawajskiej, malowania (vedicart, mandale), tańca (hula, 5 rytmów i freedance) i wiedzy o ludzkim ciele.
 
PROWADZĄCA: Anna Czupryniak – Fabiniak – pedagog zdrowia, promotorka edukacji zdrowotnej, autorka publikacji z psychologii zdrowia, rozwoju i wychowania, twórczyni pierwszego kursu autoempatii dla kobiet i marki Zdrowy Rozwój. Twórczyni społeczności Zdrowy Rozwój Kobiet;
Ania Czupryniak-Fabiniak
Follow Ania Czupryniak-Fabiniak:

Cześć, mam na imię Ania. Jestem pedagogiem zdrowia i pomagam kobietom zrobić przestrzeń dla emocji w życiu. Pokażę Ci jak zadbać o higienę psychoemocjonalną, jak zaakceptować zróżnicowane stany emocjonalne i odkryć własne zasoby osobiste, do dokonywania zmian w nawykach. Nauczę cię radzić sobie z emocjami na co dzień i będę wspierała Twoje starania na ścieżkach autoempatii.

Pozostańmy w kontakcie

 
ania_czupryniak_fabiniak_2-7

Chcesz otrzymywać aktualne informacje?

Zapoznaj się z POLITYKĄ PRYWATNOŚCI tej strony.

FreshMail.pl