FreshMail.pl

Co zrobić aby mieć zdrową skórę?

with Brak komentarzy

wywiad z Agnieszką Zielińską, skin ekspertką

Skin Ekspert to odpowiedź dla osób, które chcą nauczyć się jak prawidłowo pielęgnować skórę, potrzebują indywidualnej diagnozy skóry i analizy jej potrzeb oraz kompleksowej indywidualnie dopasowanej pielęgnacji. Wszystko to dostosowane do osobniczych potrzeb i możliwości w zakresie czasu i budżetu.
 

 

 

Postawiłam sobie za cel nauczyć kobiety jak właściwie pielęgnować skórę.
Właściwie czyli skutecznie, ale też w zgodzie z naszym czasem i budżetem.
~ Agnieszka Zielińska, skin ekspert

 

Przeczytaj wywiad z Agnieszką Zielińską

 

 
Jak to się stało, że wybrałaś taki zawód?
W branży kosmetycznej jestem już ok 13 lat. Tak się ułożyły moje losy, że zaczęłam pracę w Yves Rocher, potem L’Oreal, a potem to już wiedziałam, że bez kosmetyków żyć nie mogę. Po jednej z prac zrobiłam sobie rok przerwy, szukając pomysłu na samą siebie. I to właśnie kobiety naprowadziły mnie na ten pomysł, bo zaczęły pytać co stosuję, że mam taką ładną skórę. Z tego miał powstać blog, ale powstał pomysł na biznes. Pomysł, który się kształtował przez 2 lata, a samej nazwy swojego zawodu, ‚Skin Ekspert’ , szukałam 1,5 roku. Natomiast z kobietami pracuję od ponad 2 lat i utwierdzam się w przekonaniu, że podjęłam słuszną decyzję.
 
Na czym konkretnie polega praca skin eksperta?
Postawiłam sobie za cel nauczyć kobiety jak właściwie pielęgnować skórę. Właściwie czyli skutecznie, ale też w zgodzie z naszym czasem i budżetem. Praca skin eksperta polega przede wszystkim na zdiagnozowaniu skóry – co się z nią dzieje, jakie ma potrzeby? Z tej diagnozy pojawia się rekomendacja kosmetyków dopasowanych do skóry i budżetu. Rozszyfrowuję składy kosmetyków, wybieram najlepsze składniki, aby pomóc klientce sprawić żeby jej skóra stała się zdrowa, a dzięki temu piękna. Jeżeli moja klientka rozumie mechanizmy funkcjonowanie swojej skóry, wie dlaczego coś się z nią złego zadziało, to łatwiej będzie wybierała kosmetyki dla siebie. Nie musi być pod moją opieką cały czas.

 

Czyli tak naprawdę Twoja specjalizacja to szyte na miarę usługi, skoncentrowane na konkretnych indywidualnych potrzebach danej kobiety.
Tak!  Zdecydowanie każda rekomendacja pielęgnacji jest dostosowana na miarę pojedynczej klientki. Ale jest 5 kluczowych zasad wspólnych, dla właściwej pielęgnacji, które nazywam 5 krokami. I zalecam przestrzeganie ich. Krok 1: Diagnoza naszej skóry – jeśli nie wiemy jaka ona jest, co się z nią dzieje, nigdy nie wybierzemy pielęgnacji we właściwy sposób i nie będzie ona skuteczna; Krok 2: Oczyszczanie, Krok 3: Zapobieganie, Krok 4: Regeneracja skóry (w znaczeniu szerokim, czyli również regeneracja skóry trądzikowej). Krok 5 Ochrona skóry. Czasem już po pierwszym kroku widać, że kobietom, potrzebny jest skin ekspert .
 
5 kluczowych zasad wspólnych, dla właściwej pielęgnacji:
Diagnoza skóry, Oczyszczanie, Zapobieganie, Regeneracja skóry, Ochrona skóry.

 

Wiem, że jesteś przeciwniczką płatków kosmetycznych, powiedz nam dlaczego i jak w takim razie oczyszczać skórę prawidłowo?
Oczyszczanie skóry jest z jednej strony traktowane po macoszemu, z drugiej strony jest to bardzo dochodowa kategoria kosmetyków czyli kosmetyki do oczyszczania kupujemy. Zgadza się, jestem przeciwniczką płatków kosmetycznych, a co za tym idzie mleczek i płynów micelarnych. Wiąże się to ze składem tych produktów i dużą ilością składników powierzchniowo czynnych, które mogą wypłukiwać lipidy z naszej skóry. Krótko mówiąc naruszają barierę hydrolipidową, powodując wysuszenie, napięcie skóry czy podrażnienie. To kosmetyki. A waciki są dla mnie jak papier ścierny. Nie powinnyśmy ich używać.
Rekomenduję za to rollery jako świetny sposób na dodatkową pielęgnację skóry. Te z krótszymi igłami (0,2 do 0,5 mm) ułatwią przenikanie substancjom z kosmetyków poprawiając ich skuteczność, te z dłuższymi igłami (pow. 0,5 do 1,5 mm), są w stanie poprawić gęstość skóry, wzmocnić ją i zlikwidować zmarszczki Jeśli chodzi o kosmetyki po rollerach, przy krótszych igłach stosujemy naszą domową pielęgnację, przy dłuższych świetnie będą sie sprawdzały produkty w postaci serum z witamina A,C,E, peptydami czy ze śluzem ze ślimaka.
Tutaj dobre są marki azjatyckie Mizon, Holika Holika, It’s Skin oraz hiszpańska Endocare.

 

przeciwniczka płatków kosmetycznych i oleju kokosowego

Wracając do rollerów, jak zacząć?
Lepiej zacząć od krótszych igieł, żeby siebie i skórę przyzwyczaić do uczucia nakłuwania, bo tp trochę boli na początku. Są też one bezpieczniejsze. Dłuższe igły wymagają znieczulenia, więc oddałabym się już w ręce specjalisty.

 

Skoro już jesteśmy przy uszkadzaniu skóry… Czy rekomendujesz mechaniczne oczyszczanie?
Jeśli chodzi o oczyszczanie mechaniczne, takie jak mikrodermabrazja skóry, ryzykujemy jej uszkodzenie, które niestety nie jest dla skóry korzystne. W kosmetyce powoli odchodzi się od tego zabiegu. Można zastosować peelingi chemiczne i uzyskać bardzo dobre efekty, bo zdecydowanie złuszczanie jest skórze potrzebne, ale absolutnie nie mechaniczne. Nawet wszystkie drobno czy gruboziarniste peelingi są u mnie, na czarnej liście, z tego względu. Polecam enzymatyczne (na bazie papainy i bromelainy) oraz peelingi chemiczne (na bazie kwasów AHA i BHA)

 

 A kosmetyki, do oczyszczania twarzy, co powinny zawierać?
Na początek zmian w pielęgnacji rekomenduję przejście na oczyszczanie produktami na bazie olejów. Świetnym początkiem będzie Bielenda olejek arganowy do demakijażu albo Tołpa Lipidro krem-olejek do mycia.

 

Apropos Bielendy – mają taki krem detoks węglowy, jest czarny. Czy węgiel ma takie właściwości?
Teoretycznie tak, ale w tym produkcie jest głównie glinka kaolinowa i to ona działa ściągająco i absorbuje sebum. Natomiast sam węgiel działa podobnie jak środek leczniczy: też absorbuje nadmiar, w tym wypadku sebum.

 

Czy krem pod oczy jest nam potrzebny ?
Cały czas się nad tym zastanawiam (uśmiech) ale coraz bardziej skłaniam się ku wnioskowi, że nie. Jeśli ze skórą pod oczami nic się nie dzieje, to można spokojnie pielęgnować ją kosmetykami, których używamy na co dzień do całej twarzy. Właśnie opracowuję ebooka na ten temat. Będzie dostępny jako prezent za zapis na newsletter Skin Eksperta.

 

Co każda kobieta powinna wiedzieć o swojej skórze?
Każda z nas powinna wiedzieć jaka jest jej skóra! Jaka jest różnica pomiędzy potrzebami skóry, a tym co chciałybyśmy zobaczyć w lustrze i czym jesteśmy karmione w reklamach. I w związku z tym jakie są potrzeby skóry. Dzięki temu w momencie, gdy skóra się zmieni, będziemy w stanie to wyłapać i zmienić pielęgnację unikając problemów.
 
Czy Twoim zdaniem są jakieś substancje, które nie są dla kobiet wskazane a bywają w kosmetykach, dla nas przeznaczonych?
To jest trudne pytanie, bo to zależy trochę od stanu skóry. Dla jednej dany składnik będzie ok,  dla innej absolutnie nie. Na mojej czarnej liście na pewno są składniki zapachowe w kosmetykach, a także parafina w kremach do pozostawienia na skórze (jeśli nie wymaga tego choroba skóry) oraz olej kokosowy.

 

A wszyscy aktualnie zachwalają olej kokosowy…
Wiedziałam, że wywołam to pytanie. W kuchni jak najbardziej tak, w pielęgnacji skóry nie. Olej kokosowy zawiera małą ilość NNKT (niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych), w konsekwencji zamiast odżywić skórę, wysuszy ją.  Świadoma pielęgnacja skóry, to taka, która jest dopasowana do potrzeb naszej skóry. Dzięki temu skuteczna. Unikamy podążania za jednym trendem, tylko słuchamy naszej skóry. I nie wierzymy we wszystko co napisane na pudełku kosmetyków.

 

Jak można skorzystać z Twojego wsparcia?
W Warszawie prowadzę konsultacje indywidualne, a dla kobiet spoza Warszawy jest kurs online. Wolę taką opcję niż konsultacje via Skype. Współpracuję też z wizażystkami i przyjeżdżam do innego miasta na konsultacje. Byłam już w Ostrowie wielkopolskim, w kwietniu będzie Poznań. Zdecydowanie wolę kontakt osobisty. A poza tym zapraszam, na  grupę Mam zdrową, piękną skórę ze Skin Ekspertem Beauty Code, w której dzielę się swoją wiedzą i doświadczeniem.  

 

az_1
Agnieszka Zielińska – skin ekspert
Agnieszka Zielińska pierwszy w Polsce SKIN EKSPERT i autorka projektu Beauty Code™, czyli Kodeks Piękna Każdej Kobiety 
Managerka, trenerka, coach z ponad 12 letnim doświadczeniem w firmach kosmetycznych i farmaceutycznych, a od 3 lat pracuje z kobietami, które chcą zainwestować w swoją skórę. Sprawia, że skóra kobiet jest zdrowa i piękna. Odkrywa tajniki pielęgnacji, zamienia kosmetyki w tajną broń kobiecą.
Wyposażona w profesjonalny sprzęt medyczny VisiaCanfield®, wiedzę z zakresu kosmetologii, biotechnologii, medycyny estetycznej i dermatologii, a także wiedzę biznesową z pracy w koncernach kosmetycznych, może z łatwością wybrać najlepsze produkty w kosmetycznej dżungli.
 
PROWADZĄCA Anna Czupryniak – Fabiniak – pedagog zdrowia, promotorka edukacji zdrowotnej, autorka publikacji z psychologii zdrowia, rozwoju i wychowania, twórczyni marki Zdrowy Rozwój Kobiet;
Ania Czupryniak-Fabiniak
Follow Ania Czupryniak-Fabiniak:

Cześć, mam na imię Ania. Jestem pedagogiem zdrowia i pomagam kobietom zrobić przestrzeń dla emocji w życiu. Pokażę Ci jak zadbać o higienę psychoemocjonalną, jak zaakceptować zróżnicowane stany emocjonalne i odkryć własne zasoby osobiste, do dokonywania zmian w nawykach. Nauczę cię radzić sobie z emocjami na co dzień i będę wspierała Twoje starania na ścieżkach autoempatii.

Pozostańmy w kontakcie

 
ania_czupryniak_fabiniak_2-7

Chcesz otrzymywać aktualne informacje?

Zapoznaj się z POLITYKĄ PRYWATNOŚCI tej strony.

FreshMail.pl