FreshMail.pl

Metafora zmian

with Brak komentarzy
Neurobiolodzy dowiedli, że emocje nie są domeną jedynie poetów i artystów. Tylko są udziałem każdego człowieka. Te trudne i nieprzepracowane, mogą być dziedziczone, na poziomie komórkowym. Jeżeli zatem jesteś mamą, to twoje dziecko być może odziedziczyło bonus w postaci twojego lęku lub żalu? Ten bonus odkłada się w jego komórkach niczym zapalnik.
Co  może z tego wyniknąć?
To zależy, od Ciebie.
Twoje emocje to jedno. Wszystkie są właściwe, ani dobre ani złe. Są jedynie informacją, że coś dzieje się w twoim życiu, co wymaga uwagi. Niektóre są trudne, bo zwiększają twoje poczucie stresu i braku satysfakcji w życiu. Pogarszają twoje samopoczucie. Masz prawo je odczuwać i przeżywać. Ale przede wszystkim masz obowiązek wobec siebie i swoich najbliższych, zająć się swoimi emocjami, nim życie postawi cię przed taką koniecznością.
A na pewno postawi. Tego możesz być pewna.
 
Większość tzw. ”chorób cywilizacyjnych”, ma podłoże psychogenne czyli wynikające w pewnym stopniu z dziedzicznych predyspozycji a także z tego, co potem z tymi predyspozycjami zrobimy. To znaczy, jaki styl życia podejmiemy.
 
Jeżeli przyjrzysz się temu z dystansu zauważysz, że człowiek, na wiele sposobów usiłuje zamaskować własny gniew, żal, smutek czy poczucie opuszczenia.  I trwa w tym stanie przez lata. Maski, które zakłada, to używki, przetworzona żywność, fast life i powierzchowne relacje społeczne. Na lekki ból jest tabletka, na duży – morfina. Na dolegliwości ciała, nieustanna wędrówka po kolejne gotowe recepty w postaci antybiotyku, maści, kroplówek. Na kryzys w małżeństwie – alkohol, przypadkowy seks albo praca. Na kryzys w pracy – amfetamina...
Czy wiesz, że... u pracoholików, ostatnio obserwuje się tendencję, nagłych śmierci, w trakcie urlopu? Wypoczynek staje się, w ich przypadku, szokiem dla organizmu.

 

Myślisz, że można w ten sposób bezkarnie wychowywać kolejne pokolenia?

Jak sądzisz, kiedy dziecko uczy się jak sobie radzić w różnych życiowych sytuacjach?
Wtedy, kiedy robisz mu wykład i stosujesz zakazy? Czy wtedy, kiedy doświadcza całym sobą, bycia twoim dzieckiem, w codzienności?
Patrzy na ciebie.
Obserwuje jak się zachowujesz.
Czuje.
A kiedy mówisz, czasem cię słucha.
 

Człowiek nie jest z plasteliny, nie ulepisz go według własnych wyobrażeń.

Chyba, że sama zechcesz stać się takim, jakiego chcesz go widzieć.

 
Bądź życiem, jakiego pragniesz.
Pragniesz czyjegoś szczęścia, zabierz jego cierpienia.
Pragniesz czyichś honorów, zabierz jego upokorzenia.
Pamiętaj!
Za każdym życiem, w blasku słońca, jest cień pochmurnego nieba.
A szczęśliwe życie to pełnia wszystkich doznań.
To także,
Podróż do siebie, przez półmrok i letnie poranki.

Jakie zmiany przed Tobą?

Ania Czupryniak-Fabiniak
Follow Ania Czupryniak-Fabiniak:

Cześć, mam na imię Ania. Jestem pedagogiem zdrowia i pomagam kobietom zrobić przestrzeń dla emocji w życiu. Pokażę Ci jak zadbać o higienę psychoemocjonalną, jak zaakceptować zróżnicowane stany emocjonalne i odkryć własne zasoby osobiste, do dokonywania zmian w nawykach. Nauczę cię radzić sobie z emocjami na co dzień i będę wspierała Twoje starania na ścieżkach autoempatii.

Pozostańmy w kontakcie

 
ania_czupryniak_fabiniak_2-7

Chcesz otrzymywać aktualne informacje?

Zapoznaj się z POLITYKĄ PRYWATNOŚCI tej strony.

FreshMail.pl