Sfera dobrostanu, to w moim zamyśle projekt praktycznego zastosowania autoempatii w życiu; Ponieważ uwielbiam dzielić się wiedzą a moją specjalnością jest wzbudzanie zaangażowania, ten projekt jest dla kobiet, które potrzebują od teorii przejść do praktyki;
Dla kobiet, które poszukują narzędzi, metod i wsparcia, na drodze własnego rozwoju i zmiany; Które chcą poszerzać świadomość zdrowotną i mają osobiste powody aby zaangażować się we wzmocnienie relacji z samą sobą.

 

Rekomenduję Ci to miejsce, jeśli:


* potrzebujesz wsparcia w kryzysie osobistym lub zdrowotnym;
* właśnie stoisz przed zmianą i potrzebujesz przeprowadzić ją łagodnie i w poczuciu spójności ze sobą;
* odczuwasz własne życie na autopilocie jako coraz większą frustrację i nie radzisz sobie z emocjami
* potrzebujesz buforu bezpieczeństwa dla swoich problemów z samokrytykiem, złością, stresem, relacjami, granicami osobistymi, etc;
* masz osobiste lub finansowe powody aby skorzystać ze sfery dobrostanu, jak z wirtualnej poradni, sali warsztatowej lub gabinetu terapeuty;

 

Jestem zainteresowana

 

 

 

grupasd

CO ZNAJDZIESZ W SFERZE?

 
Aktualnie w Sferze dobrostanu czekają na Ciebie materiały pdf oraz video z Q&A ;
Są tam:
* Intymnik czyli narzędzie do praktykowania codziennej higieny emocji, integralnej umiejętności w autoempatii;
* Plik pdf Emocje, wartości, przekonania - w tym dokumencie znajdziesz 5 kroków radzenia sobie z emocjami, 5 pytań sprawdzających czy Twoje przekonania wspierają Cię czy też nie oraz listę wartości (osobistego kompasu aktywności życiowej) wraz z instrukcją, jak sprawdzić aktualny kompas;
* Uczucia i nastroje pdf na temat najbardziej znanych emocji i reakcji oraz ćwiczenie zasada 3 Z, pomocna technika samoregulacji emocji;

 

W sesji Q&A są pytania na które już odpowiedziałam
1. Czy jest sposób na nabranie witalności i energii życiowej?
2. Czy samotny człowiek może być szczęśliwy?
3. Czy warto spotykać się z ludźmi na siłę?
4. Jak realizować potrzeby: bliskości, wsparcia, akceptacji i zrozumienia, kiedy nie ma możliwości uzyskać tego z zewnątrz?
5. Jak wprowadzić i podtrzymywać nawyk wybaczania?
6. Jak puszczać emocje: złość i żal, kiedy utrzymują się dość długo.
7. Czy poruszenie ciężkiego tematu w terapii, może spowodować osłabienie odporności?
8. Jak wyznaczać granice emocjonalne z drugą osobą?
9. Jak przestać robić sobie wymówki?
10. Jak wyeliminować przekonanie, że tylko jeśli spełnię określone warunki, będę mogła pozwolić sobie na radość i bycie szczęśliwą?

 

Cykl "Q&A" to możliwość skonsultowania indywidualnego problemu. Jak to działa?
Piszesz do mnie mail, na" zdrowy_rozwoj@wp.pl.
Możliwe, że wymienimy więcej niż jeden e'mail lub zaproponuję Ci konsultację online, za pośrednictwem platformy zoom lub skype, jeśli będę potrzebowała doprecyzować, z jakim borykasz się problemem;
Formułujesz konkretne pytanie, na które chcesz abym odpowiedziała.
Odpowiadam na konkretne pytanie, przeprowadzając LIVE:; Zachowując Twoją anonimowość, jeśli jej potrzebujesz.
W ten prosty sposób tworzymy wspólną przestrzeń wirtualnej poradni, dla osób z podobnym problemem. A Ty masz możliwość indywidualnej konsultacji.

Aktualnie OTRZYMUJESZ także dostęp do zapisu video: "Cienie i blaski autoempatii", "Jak przestać grać ze złością w przeciąganie liny, warsztatu online "Autoempatyczna Ja" z moim komentarzem, zapisu warsztatu online "Stop frustracji! Uciesz się sobą! i zapis do audio "Jak być autoempatyczną"


 

Najczęstsze pytania   
Co znajdę w warsztacie Autoempatyczna ja?
Krótkie nagrania audio + zadania pdf, dzięki którym:
  • dowiesz się jak tryb życia, który naprawdę prowadzisz wpływa na Twój nastrój, realizację życiowych planów, kontakt z emocjami, budowanie relacji;
  • odkryjesz także własny kompas wartości deklarowanych i tych, które faktycznie mają wpływ na Twoje działania;
    Wartości najbardziej zintegrowane z Tobą, to cenny zasób;
  • poznasz kluczowe pytania, które wchodzą w zakres cyklu identyfikacji problemów, dzięki temu łatwiej będzie Ci znaleźć rozwiązanie;
  • zaanalizujesz zasoby, żeby móc ocenić swój wpływ i odpowiedzialność na fizjologię równowagi życiowej
  • staniesz przed szansą wypracowania dobrych nawyków, które wspierają autoempatyczną relację
MOŻESZ BYĆ SOBĄ. MASZ PRAWO MYŚLEĆ O SOBIE.
MASZ PRAWO DO:
- rozwoju
- odpoczynku
- bliskości
- dążenia do poczucia spełnienia i szczęścia
Autoempatyczna Ty czuje i potrzebuje. I mówi o tym, co czuje i czego potrzebuje. I bez względu na okoliczności, pamięta o tym, że jest istotną częścią własnej rzeczywistości. Ma wpływ na własne samopoczucie i ponosi odpowiedzialność za konsekwencje zaniechań wobec siebie.
W CZYM POMAGAM?
kryzys osobisty
poczucie straty
nadmierna reaktywność pod wpływem stresu
kryzys zdrowotny;
Dołącz do SFERY DOBROSTANU i korzystaj z zasobów grupy;

 


 

ola-apolinarska-waleczna-dziewczynka

Rób dobro – wykup cegiełkę dla Oli i wskakuj do sfery dobrostanu!

Ulubionym powiedzeniem Oli, jest "To ja nie, Mati. Mama to Mati", nawet kiedy jej brata Mateusza nie było w pobliżu. Ola to chora dziewczynka, która mimo przeciwności losu rozdaje uśmiechy. Ulubionym zajęciem dziewczynki jest rozbieranie lalek. Poza tym Ola jest bardzo samodzielna i jak wszystkie dzieci w jej wieku cieszy ją świat dookoła. Zwłaszcza, kiedy ma przy sobie mamę.  Lubi wierszyki-masażyki i przepada za wiśniami, z których godzinami wydłubuje pestki. Ale i tak najpyszniejszym owocem jest banan i czasem mama bawi się z Olą w detektywa, chowając przed nią banany w szafkach.

 

Jednak życie Oli wisi na włosku.
Tętniak to tykająca bomba. Aby ją rozbroić potrzebna jest operacja. Tymczasem zwężone tętnice szyjne nie pozwalają na podłączenie Oli pod krążenie pozaustrojowe. Rodzice Oli czekają na decyzję z NFZ dotycząca badań w Rzymie. Przed rodziną ogromne koszty związane z podróżą oraz pobytem. Potrzebne są również dalsze badania genetyczne oraz zajęcia SI.
Ola ma 2 lata a intruz tętniak od grudnia 2017 do marca 2018 bardzo szybko rośnie.
Lekarze w Polsce rozkładają ręce.
Ola musi być operowana. Jednak nie może. Zabieg, który ma jej ratować życie może ją zabić.
W końcu rodzice słyszą  wyrok: "Leczenie operacyjne w ocenie ośrodków zewnętrznych oraz naszego niemożliwe z uwagi na ogromne ryzyko uszkodzenia centralnego układu nerwowego lub zgon"
Ból, łzy, wściekłość, bezsilność i przerażenie mieszają się z niedowierzaniem, bo choć Ola została określona jako "dziecko nie rokujące" przez 2 lata pokazała, że nic nie robi sobie z takiego wyroku.
Dzielnie walczy o każdy promyk słońca, zdobywa nowe umiejętności, bawi się radośnie z bratem.
Jej osobowość to materiał na wojowniczkę!

 

Ola się nie poddaje.
Rodzice Oli otrzymują nadzieję ale potrzebne jest Twoje wsparcie!
Dzięki niemu szpital Bambino Gesu we Włoszech przyjmie Olę na badania.

 

ola-apolinarska-waleczna-dziewczynka

Osoby, które w dniach od 1 sierpnia do 15 sierpnia 2018 roku zdecydują się wesprzeć Olę Apolinarską, wykupując cegiełkę o wartości 29zł, otrzymają miesięczny dostęp do sfery dobrostanu i wszystkich dostępnych w projekcie materiałów. Całkowity dochód z zakupu cegiełek, przeznaczony będzie na potrzeby Oli.

 

Wykup cegiełkę o wartości 29 zł. Prześlij na adres: zdrowy_rozwoj@wp.pl potwierdzenie dokonania wpłaty wraz z adresem e'mail. A ja w podziękowaniu za pomoc Oli, prześlę Ci dostęp do sfery dobrostanu.

 

Róbmy razem dobro.